Trupy w prezydenckiej szafie

14 lutego 2016

W ostatnim czasie, dość często, mogliśmy usłyszeć z ust czy to p. prezydenta czy też urzędników, zatrudnionych w jego kancelarii, że p. prezydent nie zamierza brać udziału w przedwyborczych debatach (przynajmniej do czasu II tury wyborów). Powzięta decyzja wydaje się być co najmniej zaskakująca, biorąc pod uwagę sondaże przedwyborcze i badania dotyczące zaufania opinii publicznej, w których Bronisław Komorowski wypada rewelacyjnie, dystansując swoich konkurentów. Należałoby w tym miejscu zapytać dlaczego, mimo korzystnych sondaży, urzędująca głowa państwa obawia się stanięcia w szranki z innymi uczestnikami przedwyborczej karuzeli? Czyżby p. prezydent i jego oficjele nie za bardzo wierzyli sondażom? Czyżby podejrzewali, że są one przeprowadzane w sposób stronniczy, dający nierzetelne wyniki, które kreują nową, przekłamaną i zupełnie nieprawdziwą polityczną rzeczywistość?

A może obawiają się, że kontrkandydaci przypomną p. prezydentowi o jednej z wielu jego wpadek albo że Bronisław Komorowski po raz kolejny się skompromituje? Co prawda w telewizyjnym studiu nie będzie miał możliwości zabrania kieliszka królowej Szwecji ani nawet żadnej pomniejszej arystokratce czy też wystawienia głowy zaprzyjaźnionego państwa na łaskę i niełaskę deszczowej pogody albo wpisania się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie Japonii, łącząc się z Japończykami w bulu i nadzieji. Będzie miał natomiast okazję do obdarzenia jakiejś damy lub też kilku dam naraz mianem „kaszalota” albo do wyjawienia narodowi kolejnej objawionej prawdy o tym, że woda ma to do siebie, że się zbiera i potem opada do Bałtyku. Może nie dane mu też będzie zasugerować prezydentowi mocarstwa, któremu robimy łaskę, że powinien sprawdzić czy żona go nie zdradza, ale zawsze będzie mógł odwołać się do dziedzictwa duchowego Jana Pawła III albo Stefana Karola Wyszyńskiego czy też wspomnieć o tym jak to gratulował piłkarzom wywalczenia mistrzostwa świata w katowickim Spodku.

Gdyby jednak doszło do przedwyborczej debaty p. prezydent musiałby się nie lada bigosować odpowiadając na pytania oponentów, którzy mogliby go zapytać o to dlaczego milcząco popierał tzw. reformy (np. wysłanie sześciolatków do szkół, podniesienie wieku emerytalnego czy też rąbnięcie kasy z OFE) rządów PO-PSL? Czyżby tak naprawdę nie był prezydentem niezależnym (na jakiego zdaje się być kreowany przez zaprzyjaźnione media), reprezentującym interesy wszystkich obywateli, a tylko przyklepywaczem tego co rządowa większość przepchnie przez parlament?

Jednak gdyby nawet miało dojść do debaty to przypuszczam, że i tak nie padły by podczas niej najciekawsze pytania, jakie można by zadać p. prezydentowi. Na pewno nie zadaliby mu ich dopuszczeni do zaszczytu wspólnego bigosowania mainstreamowi kandydaci. Jakie pytania mam na myśli? A chociażby o ustawę 1066 o tzw. bratniej pomocy, która umożliwia służbom i wojskom obcych państw legalne działanie na terytorium III RP albo o kwestię roszczeń żydowskich i prawdziwe motywacje działań podejmowanych wokół lasów państwowych lub o przebieg oraz tematykę spotkań p. prezydenta z p. Nikołajem Patruszewem byłym szefem Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Moim zdaniem należałoby domniemywać, że tak poważni ludzie jak p. Patruszew nie mają spotkań prywatnych, z których nie musieliby sporządzać raportów i notatek służbowych. Choć podobnych pytań można by postawić dużo więcej to niestety chyba nikt nie będzie miał przyjemności zadać żadnego z nich Bronisławowi Komorowskiemu.

Daniel Patrejko

źródło zdjęcia: rzeszow4u.pl

Polub NamZależy.pl

Subskrybuj NamZależy.plLoading Facebook Comments ...

Sejm przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Uwzględniono kilka poprawek

Ostra reakcja posła Kukiz'15 na zachowanie opozycji: "Do jasnej cholery, krzywdę chcecie nam zrobić?!" (video)

Niepewna sytuacja PSL w Sejmie? W związku z odejściem posłanki klub niedługo może przestać istnieć

Jarosław Kaczyński tłumaczy swoje agresywne zachowanie: pewna miara została przekroczona (video)

Kolejne niepokojące zachowanie w Sejmie. Doszło do przepychanek między Petru, a Suskim. Posłowie prawie, że pobili się o mikrofon (video)

Sondaż Polsat News: Janusz Korwin-Mikke liderem opozycji. Europoseł może liczyć na 47,5 proc. głosów poparcia

Krystyna Pawłowicz przed posiedzeniem komisji: zamknijcie mordy! (video)

Gorąca noc w Sejmie. Awantury, okrzyki, wyzwiska. Nie tylko Kaczyński dał się ponieść emocjom (video)

Kaczyński do opozycji: "zamordowaliście mojego brata, jesteście kanaliami!". Awantura nocą w Sejmie (video)

Korwin-Mikke: PiS twierdzi, że sądownictwo opanowane jest przez skorumpowaną SBecką mafię. I zajęło się wyganianiem diabła Belzebubem (video)

Marian Kowalski: Schetyna powinien stracić immunitet i trafić do więzienia (video)

TVP kontynuuje kontrowersyjną narracje: "Obrońcy pedofilów i alimenciarzy twarzami oporu przeciwko reformie sądownictwa"

Ojciec Rydzyk znowu otrzymał fundusze. PiS kolejny raz szczodre dla duchownego

Niezwykle burzliwe posiedzenie Sejmu; PiS wprowadza poprawkę do projektu ustawy o KRS; opozycja niezadowolona; pod Sejmem czekają ludzie

Czechy zaostrzają prawo wobec uchodźców. Nowelizacja ustawy podpisana

Reakcja społeczeństwa okazała się sukcesem. Opłata paliwowa nie wejdzie w życie. "Cieszymy się z tej decyzji" - mówi opozycja

Para książęca, William i Kate z wizytą w Warszawie. Brytyjscy goście spotkali się z prezydentem Dudą i jego małżonką (video)

Emocjonalne przemówienie uczestniczki Powstania Warszawskiego: Prosimy was, bądźcie mądrzy, bądźcie bogaci w dobroć (video)

Paweł Kukiz: nie do zaakceptowania jest "reforma" sądów polegająca na tym, że jedna tylko partia wskazuje swoich sędziów

Wczorajsze zachowanie członków KOD oburzyło komentatorów. "Porozsiadali się brudnymi tyłkami na pomniku AK jak na pikniku"

Adam Michnik przeklina do dziennikarza TVP Info: Jak ty skur***ynu zmądrzejesz (video)

Demonstracje przed Sejmem. Opozycja oraz KOD manifestują w obronie demokracji i sądownictwa

Krystyna Pawłowicz straszy media utratą koncesji. Chodzi m.in. o „Gazetę Wyborczą”, „TVN” czy „Newsweek”

Ryszard Petru prosi o wsparcie: napisałem list do naszych przyjaciół na całym świecie z prośbą o solidarność

Adam Michnik w mocnych słowach komentuje sytuację w Polsce: polityka PiS przypomina mordobicie

Zbigniew Hołdys znowu postanowił o sobie przypomnieć. Muzyk w bardzo ostrych słowach skrytykował opozycje (video)

Atak nożownika w Hurghadzie. Dwie osoby nie żyją; ranny Polak

Miriam Shaded uderza w producenta popularnej wody mineralnej, który na etykiecie swojego produktu zamieścił islamskie symbole

Cejrowski: natychmiast aresztować Gronkiewicz-Waltz, bo może mataczyć. Przestępców za mordę doprowadzić przed wymiar sprawiedliwości (video)

Lech Wałęsa nie wytrzymał na wizji. Były prezydent do Moniki Olejnik "co Pani piep***?" (video)

Top