Trupy w prezydenckiej szafie

14 lutego 2016

W ostatnim czasie, dość często, mogliśmy usłyszeć z ust czy to p. prezydenta czy też urzędników, zatrudnionych w jego kancelarii, że p. prezydent nie zamierza brać udziału w przedwyborczych debatach (przynajmniej do czasu II tury wyborów). Powzięta decyzja wydaje się być co najmniej zaskakująca, biorąc pod uwagę sondaże przedwyborcze i badania dotyczące zaufania opinii publicznej, w których Bronisław Komorowski wypada rewelacyjnie, dystansując swoich konkurentów. Należałoby w tym miejscu zapytać dlaczego, mimo korzystnych sondaży, urzędująca głowa państwa obawia się stanięcia w szranki z innymi uczestnikami przedwyborczej karuzeli? Czyżby p. prezydent i jego oficjele nie za bardzo wierzyli sondażom? Czyżby podejrzewali, że są one przeprowadzane w sposób stronniczy, dający nierzetelne wyniki, które kreują nową, przekłamaną i zupełnie nieprawdziwą polityczną rzeczywistość?

A może obawiają się, że kontrkandydaci przypomną p. prezydentowi o jednej z wielu jego wpadek albo że Bronisław Komorowski po raz kolejny się skompromituje? Co prawda w telewizyjnym studiu nie będzie miał możliwości zabrania kieliszka królowej Szwecji ani nawet żadnej pomniejszej arystokratce czy też wystawienia głowy zaprzyjaźnionego państwa na łaskę i niełaskę deszczowej pogody albo wpisania się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie Japonii, łącząc się z Japończykami w bulu i nadzieji. Będzie miał natomiast okazję do obdarzenia jakiejś damy lub też kilku dam naraz mianem „kaszalota” albo do wyjawienia narodowi kolejnej objawionej prawdy o tym, że woda ma to do siebie, że się zbiera i potem opada do Bałtyku. Może nie dane mu też będzie zasugerować prezydentowi mocarstwa, któremu robimy łaskę, że powinien sprawdzić czy żona go nie zdradza, ale zawsze będzie mógł odwołać się do dziedzictwa duchowego Jana Pawła III albo Stefana Karola Wyszyńskiego czy też wspomnieć o tym jak to gratulował piłkarzom wywalczenia mistrzostwa świata w katowickim Spodku.

Gdyby jednak doszło do przedwyborczej debaty p. prezydent musiałby się nie lada bigosować odpowiadając na pytania oponentów, którzy mogliby go zapytać o to dlaczego milcząco popierał tzw. reformy (np. wysłanie sześciolatków do szkół, podniesienie wieku emerytalnego czy też rąbnięcie kasy z OFE) rządów PO-PSL? Czyżby tak naprawdę nie był prezydentem niezależnym (na jakiego zdaje się być kreowany przez zaprzyjaźnione media), reprezentującym interesy wszystkich obywateli, a tylko przyklepywaczem tego co rządowa większość przepchnie przez parlament?

Jednak gdyby nawet miało dojść do debaty to przypuszczam, że i tak nie padły by podczas niej najciekawsze pytania, jakie można by zadać p. prezydentowi. Na pewno nie zadaliby mu ich dopuszczeni do zaszczytu wspólnego bigosowania mainstreamowi kandydaci. Jakie pytania mam na myśli? A chociażby o ustawę 1066 o tzw. bratniej pomocy, która umożliwia służbom i wojskom obcych państw legalne działanie na terytorium III RP albo o kwestię roszczeń żydowskich i prawdziwe motywacje działań podejmowanych wokół lasów państwowych lub o przebieg oraz tematykę spotkań p. prezydenta z p. Nikołajem Patruszewem byłym szefem Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Moim zdaniem należałoby domniemywać, że tak poważni ludzie jak p. Patruszew nie mają spotkań prywatnych, z których nie musieliby sporządzać raportów i notatek służbowych. Choć podobnych pytań można by postawić dużo więcej to niestety chyba nikt nie będzie miał przyjemności zadać żadnego z nich Bronisławowi Komorowskiemu.

Daniel Patrejko

źródło zdjęcia: rzeszow4u.pl

Polub NamZależy.pl

Subskrybuj NamZależy.plLoading Facebook Comments ...

Muzułmańskie świątynie celem ataku w Hiszpanii

Nowe ustalenia w sprawie śmierci posła Kukiz'15 Rafała Wójcikowskiego

Prezydent Duda miał niegroźny wypadek. Spadł ze skutera

Potwierdzona została tożsamość terrorysty z Barcelony. W tłum ludzi wjechał 22-letni Marokańczyk (video)

Mężczyzna wjechał samochodem w przystanki autobusowe w Marsylii. Nie żyje jedna osoba

Jarosław Kaczyński i Joachim Brudziński na wspólnych wakacjach. Politycy udostępnili zdjęcia

Będzie przerwa w wypłacie świadczeń 500+? Do tej pory zaakceptowano co dziesiąty wniosek

Tylko dwa polskie uniwersytety w prestiżowym rankingu 500 najlepszych uczelni świata

Francuska policja zlikwidowała kilka nielegalnych obozowisk imigrantów w Paryżu

Korwin-Mikke przypomina, że pół roku temu w Barcelonie 160 tys. demonstrantów domagało się przyjęcia większej liczby uchodźców

Ryszard Petru w szpitalu. Polityk prawdopodobnie musi przejść zabieg

Polscy politycy oraz dziennikarze komentują zamachy w Hiszpanii. "Ilość ofiar terroryzmu jest nieporównywalna z ofiarami grypy"

Dziennikarze Telewizji Publicznej nie są zadowoleni ze swojej pracy. "Ciężko się tu pracuje"

W najnowszym sondażu PiS nadal znacznie wyżej od swoich przeciwników

Senator Stanisław Kogut był świadkiem zamachu w Barcelonie (video)

Kolejny atak w Hiszpanii. Furgonetka wjechała w grupę ludzi w kurorcie Cambrils (video)

Tragiczny bilans zamachu w Barcelonie: 13 osób zabitych, ponad 80 rannych, ISIS odpowiedzialne za zbrodnie (video)

W ciągu dwóch lat prezydent Duda ułaskawił 39 osób. Wśród nich jest zabójca, diler narkotykowy oraz złodziej

Kim Dzong Un może być chory. Świadczy o tym jego zachowanie

Borys Budka: najlepszym rozwiązaniem dla opozycji będą wspólne, mocne listy, w których opozycja przeciwstawi się PiS-owi (video)

Wyniki sondażu nie pozostawiają złudzeń. Polacy najbardziej obawiają się Rosji

Lubnauer: pogłoski o śmierci liderów obecnych opozycji są mocno przesadzone (video)

Prezydentura Macrona nie podoba sie Francuzom

Korea Północna jest zdolna sama produkować silniki rakietowe

W resorcie kultury panuje przekonanie, że w polskich mediach istnieje zbyt duże zaangażowanie kapitału niemieckiego

Macierewicz o relacjach z prezydentem: jakikolwiek komentarz ze strony ministra wikłałby nas w polemikę, a ta tylko pogarszałaby sytuację

Tragiczne statystyki długie weekendu. Na drogach zginęło 30 osób

Cejrowski komentuje wspólne zdjęcie z Wałęsą (video)

Abp Jędraszewski: przypomina mi się jedna rzecz, kiedy moi koledzy księża w czasie stanu wojennego byli prześladowani przez SB (video)

Drewno pozyskane z lasów po nawałnicach może przynieść ogromne zyski

Top